Dowiedz się jak pielęgnować drewno.

Zapraszamy do naszego poradnika.

Jak wybrać najlepszy impregnat do drewna?

Jaki impregnat do drewna wybrać? Jak wybrać najlepszy impregnat do drewna? Który impregnat do drewna jest najlepszy a przy tym tani? Czym różni się impregnat od lakierobejcy czy lazury do drewna?

 

Świat konsumenta jest coraz bardziej skomplikowany w czasach, gdzie różnorodność oferty bez względu na branże jest bardzo duża a producenci kuszą reklamą i promocjami. Tak się dzieje również w branży farb i lakierów oraz impregnatów do drewna, gdzie półki uginają się od produktów różnych producentów jak Altax, Drewnochron, Sadolin, HartzLack, V33 i wielu innych rozwiązań konkurujących ze sobą. Są to choćby: impregnat do drewna, olej do drewna, lakierobejca do drewna czy lazury.

To wszystko skłania po zakupie mebli ogrodowych, huśtawki ogrodowej, altany czy płotu, do pytania – jaki efekt pomalowanego drewna chcemy uzyskać oraz jaką funkcję pełni pomalowany element?

Kluczową jest kwestia czy drewno znajduje się na zewnątrz czy wewnątrz pomieszczenia, czy jest narażone na słońce, deszcz, śnieg?  Z badań polskich konsumentów wynika, że produktem najczęściej wybieranym do dekoracyjnego malowania i ochrony drewna na zewnątrz jest impregnat do drewna, więc jemu poświęcimy więcej uwagi. Jaki powinien być skuteczny impregnat do drewna, czym powinien się charakteryzować, jaki impregnat do drewna wybrać? Czyli jak wybrać najlepszy impregnat do drewna?

Aby dokonać właściwego wyboru trzeba zwrócić uwagę na 4 cechy kupowanego impregnatu:

1) Dobry impregnat do drewna powinien zawierać substancje biobójcze.

Skuteczny impregnat do drewna powinien zawierać substancje biobójcze. Z uwagi na to że zabezpieczanie dotyczy drewna na zewnątrz, każdy impregnat do drewna powinien zawierać w swoim składzie substancje biobójcze chroniące przed owadami i grzybami na które narażone jest takie drewno. Wszyscy producenci mają w swojej ofercie impregnaty z takimi substancjami. Ważny jest jednak ich odpowiedni stopień stężenia. Dodatkowo dobry impregnat do drewna powinien zawierać substancje biobójcze także w wersjach kolorystycznych, a nie wyłącznie w bezbarwnym podkładzie. Impregnat do drewna HartzLain Decor zawiera maksymalną skuteczną dawkę biocydów chroniących drewno i to zarówno w wersji bezbarwnej jak i kolorowej. Dzięki temu niezależnie czy używa się z podkładu bezbarwnego czy nie, drewno jest skutecznie zabezpieczone! Dodatkowo oszczędzasz na drogich podkładach oraz czasie który byłby konieczny na ich wymalowanie.

2) Dobry impregnat do drewna nie zakrywa rysunku słojów drewna.

W przypadku dekoracyjnej funkcji impregnatu do drewna, ważne jest aby wersja kolorystyczna impregnatu do drewna nie zakrywała rysunku słojów drewna. Przecież dlatego malujemy i dekorujemy drewno impregnatem do drewna aby szlachetne słoje drewna wydobyć a nie zakrywać.
Największe naturalne wydobycie słojów uzyskujemy stosując impregnat do drewna barwiony super drobno mielonymi pigmentami jak np. HartzLain Decor

3) Dobry impregnat do drewna powinien mieć gwarancję na wiele lat.

Wiele reklam impregnatów do drewna powołuje się na gwarancję oraz wieloletni efekt zabezpieczenia i dekoracji. Prawdą jest, że tylko impregnat do drewna, który zawiera odpowiednio trwałe żywice, pełne zabezpieczenie biologiczne, odporne drobnoziarniste pigmenty, daje gwarancję pełnej i kompleksowej ochrony przed deszczem, promieniami UV. Wszystkie te warunki spełniają impregnaty HartzLain Decor.

4) Dobry impregnat do drewna powinien być tani.

Idąc do marketu budowlanego typu: Castorama, Leroy Merlin, Obi , sklepu z farbami i lakierami czy szukając impregnatu na ceneo.pl, allegro.pl, oprócz jakości szukamy ceny. Jednak prawdziwą cenę tworzą różne korzyści i właściwości produktu które będą widoczne podczas jego użycia. Co istotne, często korzyści lub wady impregnatu zauważymy  dopiero po miesiącach czy latach. W przypadku impregnatu do drewna HartzLain Decor warto zwrócić uwagę na jego wysoką wydajność sięgającą 12 m2 / litr. Istotny jest też szybki czas ukończenia prac lakierniczych – druga warstwa już po 20 minutach. Ale kluczową kwestią jest brak kosztów gruntowania. Dodatkowo najwyższej jakości pigmenty oraz trwałe żywice zapobiegające wypłukiwaniu impregnatu z drewna gwarantują znakomity i trwały efekt estetyczny.