Dowiedz się jak pielęgnować drewno.

Zapraszamy do naszego poradnika.

HartzLack Tung Oil – NR 1 wśród naturalnych olejów na drewniane tarasy

Tung Oil marki HartzLack został uznany przez profesjonalnych wykonawców oraz instalatorów za najlepszy olej do drewna rekomendowany do zabezpieczania elementów znajdujących się na zewnątrz takich jak: drewniane tarasy, balustrady, meble ogrodowe a nawet elewacje domów drewnianych.

Wyniki konkursu „Produkt Wykonawcy” przeprowadzonego przez magazyn Fachowy Wykonawca udowodniły, że naturalny olej do drewna pozyskiwany z orzechów drzewa TUNG rosnącego w Chinach nie ma sobie równych. Jury konkursu zdecydowanie uznało Tung Oil HartzLack za najlepszy olej do drewna i przyznało mu nagrodę wraz z tytułem „Produkt Wykonawcy – Wyróżnienie” w kategorii „produkty do ochrony drewna”.

Warto przypomnieć, że w jury konkursu zasiadło kilkudziesięciu opiniotwórczych specjalistów i ekspertów z zakresu parkietów oraz drewna egzotycznego stosowanego na tarasy oraz meble ogrodowe. Wśród decydentów znaleźli się właściciele salonów podłóg drewnianych, dystrybutorzy desek tarasowych oraz firm remontowo-wykonawczych. Jak czytamy na stronie internetowej organizatora konkursu „Produkt Wykonawcy”; „Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych, dostępnych na polskim rynku materiałów budowlanych ( ..), z którymi na co dzień pracują wykonawcy.”

Eksperci z jury dokonali wyboru zwycięzcy na podstawie wielu parametrów składających się na ostateczny wynik konkursu. Oprócz cech technicznych ważnych zarówno dla wykonawcy oraz finalnego inwestora takich jak: wytrzymałość i odporność oleju na zmienne warunki atmosferyczne badano również wydajność, czasy schnięcia, wzięto też pod uwagę relację ceny do jakości.

Jury wskazało na jeszcze jeden ważny w ich opinii aspekt – serwis i doradztwo związane z produktem. „Nigdy wcześniej żaden olej do drewna tarasowego nie otrzymał tak prestiżowego wyróżnienia.”

Oleje do drewna pozyskiwane z drzewa Tung znane są na świecie od setek lat choćby w szkutnictwie morskim. Jako najtrwalszy z dotychczas odkrytych naturalnych olejów, używany jest w celu impregnacji oraz zabezpieczenia drewna narażonego na czynniki atmosferyczne. Tung Oil doskonale zabezpiecza deski tarasowe, altany, podesty, podkreślając ich naturalny rysunek drewna. Z powodzeniem stosowany jest do zabezpieczania mebli ogrodowych i innych drobnych elementów architektury ogrodowej.

Do aplikacji oleju nie są wymagane specjalistyczne narzędzia, wystarczy pędzel lub kawałek bawełnianej szmatki. Całość prac związanych z nałożeniem oleju jest prosta i można je wykonać w krótkim okresie czasu samemu. Co najważniejsze, uzyskany efekt jest trwały a drewno zabezpieczone tym olejem nie poddaje się niszczącemu wpływowi wody czy słońca.