Dowiedz się jak pielęgnować drewno.

Zapraszamy do naszego poradnika.

HartzLack Tung Oil – NR 1 wśród naturalnych olejów do tarasów

Tung Oil marki HartzLack został uznany przez profesjonalnych wykonawców oraz instalatorów za najlepszy olej do drewna rekomendowany do zabezpieczania elementów znajdujących się na zewnątrz takich jak: drewniane tarasy, balustrady, meble ogrodowe a nawet elewacje domów drewnianych.
Wyniki konkursu „Produkt Wykonawcy”

Wyniki konkursu „Produkt Wykonawcy” przeprowadzonego przez magazyn Fachowy Wykonawca udowodniły, że naturalny olej do drewna pozyskiwany z orzechów drzewa TUNG rosnącego w Chinach nie ma sobie równych. Jury konkursu zdecydowanie uznało Tung Oil HartzLack za najlepszy olej do drewna i przyznało mu nagrodę wraz z tytułem „Produkt Wykonawcy – Wyróżnienie” w kategorii „produkty do ochrony drewna”.

Warto przypomnieć, że w jury konkursu zasiadło kilkudziesięciu opiniotwórczych specjalistów i ekspertów z zakresu parkietów oraz drewna egzotycznego stosowanego na tarasy oraz do wykonywania mebli ogrodowych. Wśród decydentów znaleźli się właściciele salonów podłóg drewnianych, dystrybutorzy desek tarasowych oraz firm remontowo-wykonawczych. Jak czytamy na stronie internetowej organizatora konkursu „Produkt Wykonawcy”; „Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych, dostępnych na polskim rynku materiałów budowlanych ( ..), z którymi na co dzień pracują wykonawcy.”

Eksperci z jury dokonali wyboru zwycięzcy na podstawie wielu parametrów składających się na ostateczny wynik konkursu. Oceniono cechy techniczne ważne zarówno dla wykonawcy oraz finalnego inwestora takich jak: wytrzymałość i odporność oleju na zmienne warunki atmosferyczne. Badano również wydajność i czasy schnięcia. Eksperci wzięli też pod uwagę relację ceny do jakości. Jury wskazało na jeszcze jeden ważny w ich opinii aspekt – serwis i doradztwo związane z produktem.

„Nigdy wcześniej żaden olej do drewna tarasowego nie otrzymał tak prestiżowego wyróżnienia.”

Olej Tungowy – właściwości

Oleje do drewna pochodzące z drzewa Tung są stosowane na świecie od setek lat choćby w szkutnictwie morskim. Olej Tungowy jest najtrwalszym z dotychczas odkrytych naturalnych olejów i dlatego chętnie jest używany w celu impregnacji oraz zabezpieczenia drewna narażonego na czynniki atmosferyczne. Tung Oil doskonale zabezpiecza deski tarasowe, altany, podesty, podkreślając ich naturalny rysunek drewna. Z powodzeniem  zabezpiecza meble ogrodowe i inne drobne elementy architektury ogrodowej. Dzięki swoim własnością szybko i głęboko wnika w olejowane drewno. Wytworzona w ten sposób warstwa jest bardzo odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki trwałości tego oleju warstwa ochronna bardzo długo zachowuje swoje właściwości.

Do aplikacji oleju Tung Oil nie są wymagane specjalistyczne narzędzia, wystarczy pędzel lub kawałek bawełnianej szmatki. Całość prac związanych z nałożeniem oleju jest prosta i można je wykonać w krótkim okresie czasu samemu. Co najważniejsze, uzyskany efekt jest trwały a drewno zabezpieczone tym olejem nie poddaje się niszczącemu wpływowi wody czy słońca.